.

.

Континентален Екстремен Контакт DWS ПЛУС UHP Цела Сезона 255 30ZR 95Y XL Патничка Гума

Континентален Екстремен Контакт DWS ПЛУС UHP Цела Сезона 255 30ZR 95Y XL Патничка Гума

DEN 1526.88

Достапност
Достапно за нарачка

Поддржан Од Вкупниот План За Доверба На Континентал кој вклучува Опасност Од Патишта, Ограничена Гаранција, Судење За Задоволство на Клиентите, Помош На Патишта Со Рамна Гума и Гаранција за Километража (важат ограничувањата и ограничувањата). Оваа ултра високи перформанси сите сезонски Гуми доаѓа во комплет Со Спортплус Технологија која обезбедува прецизно ракување на влажни, лизгави патишта и одличен животен век на шарите за подобрено возачко искуство. Големина : 255/30ЗР22. Моделот на шарите овозможува пократки растојанија на сопирање во влажни и суви услови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат