.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Песови Платнена Уметност Од Ентони Фреда

Заштитен знак Ликовна Уметност Песови Платнена Уметност Од Ентони Фреда

DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Уметник : Ентони Фредасубјект : Апстрактен Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има око со уста во центарот на рамката. Списанието Трендс објавува неделна политичка цртана серија соодветно насловена "Неделникот Фреда", тој придонесува месечно во француското списание Ослободување, е редовен гостин На Инфовари. Блогот на вашингтон, Активистичката Објава и Големата Слика исто така ја објавуваат неговата работа. Синди Шихан редовно ја промовира својата антивоена уметност, неодамна на нејзиното радио шоу за неговата кампања за сликање беспилотни летала, каде што интервенира на отпечатоците На Томас Кинкаде за да ја подигне свеста за цената на војните со беспилотни летала. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. око со уста во центарот на рамката.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат