.

.

Трговска марка уметност чиста бела ирис платно уметност од Кети МекКурди

Трговска марка уметност чиста бела ирис платно уметност од Кети МекКурди

DEN 2601.60

Достапност
Достапно за нарачка

Подготвени за откажување на презентацијата што може да се претстави во различни големини Оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко дело има бела ирис. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат