.

.

Игра Компанија Шах И Дама Делукс Издание

Игра Компанија Шах И Дама Делукс Издание

DEN 463.68

Достапност
Достапно за нарачка

Шах И Дама Делукс Издание, Од Ws Game Company, ви овозможува да уживате во две од најпознатите иконски стратешки игри во светот со стил. Овој сет има кабинет од цврсто дрво со завршна обработка на махагони и инкрустирана табла за игри. Подигнете го горниот дел од дрвениот ормар за да ја откриете интегрираната преграда за складирање под таблата за игри. Вклучени се 32 вкупни шаховски фигури, 16 темни и 16 светли. Шаховските фигури се пондерирани. Кралот е висок 3 инчи. Вклучени се вкупно 24 парчиња дама, 12 темни и 12 светли. Дама се обликувани да се гнездат за складирање и за тој момент во играта кога играчот ќе прогласи "Кралу мене!". Вклучени се и упатство и контакт картичка. Кабинетот За игри Има Димензии 15,75 х 15,75 х 2,5 инчи и тежи 5,4 фунти со сите компоненти на играта складирани внатре. Двете игри Се За 2 играчи. Дама е соодветна за играчи на возраст од 6 и повеќе години. Шахот е соодветен за играчите 9 и нагоре. Дизајниран Во Масачусетс ОД Страна НА WS Игра Компанија. Произведени Во Кина. Кабинет од цврсто дрво со завршна обработка на махагони и инкрустирана табла за игри. Интегриран простор за складирање се наоѓа под врвот на отстранливата табла за игри. Вклучува 32 шумски шаховски фигури со луксузна тежина, 16 светли и 16 темни - кралот стои висок 3 инчи. Вклучува 24 луксузни дама на дрво за гнездење, 12 светли и 12 темни. За 2 Играчи, шах За Возраст Од 9+, Дама За Возраст Од 6+, вклучени Инструкции.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат