.

.

Наследство Шевон Традиционална Волна Површина Килим, Сина Сива, 10 ' 10 ' Плоштад

Наследство Шевон Традиционална Волна Површина Килим, Сина Сива, 10 ' 10 ' Плоштад

DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

000 производи на SAFAVIEH денес. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните.Сафавиех Херитиџ Хг914б Рачно Изработен Син / Сив Тепих Колекцијата Наследство е составена од ситно изработени килими кои ќе го заживеат секој простор со богати, претрупан детали, живописни текстури и бои кои ќе ја осветлат просторијата. Достапно во повеќе бои и големини. Рака Тафтувана Во Индија. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат