.

.

Келвин Клајн Опсесија Тоалетна Вода, Келн За Мажи, 4. оз

Келвин Клајн Опсесија Тоалетна Вода, Келн За Мажи, 4. оз

DEN 1360.00

Достапност
Достапно за нарачка

Келвин Клајн Опсесија спреј За тоалетна вода во келн е класично елегантен и сензуален машки мирис. Тоа е траен, дрвенест, ориентален мирис кој дополнително се подобрува со елементи на зачини, килибар и ароматични билки. Отворањето На Опсесијата На Келвин Клајн за Мажи комбинира живописни, цитрусни тонови на грејпфрут, вар, мандарински портокал и бергамот со остро цветна лаванда и топли, зачинети нијанси на цимет и коријандер. Ароматично дрво, цветови и допир на овошје се појавуваат во срцевите ноти, спојувајќи миро, бразилско розово дрво и бор со пиперки каранфил, јасмин, смачкана жалфија, морско оревче и мека навестување на црвени бобинки. Дрвенеста и суптилно слатка основа од сандалово дрво, пачули, ветивер, килибар, мошус и темна ванила ја усогласува целата, оставајќи топла, прашкаста трага. Тој е зачинет и провокативен, но и зрел и елегантен. 4.2 Оз Келвин Клајн Опсесија ЕДТ. Семејство На Мириси : Дрвени Зачини. Врвни Белешки : Мандарински, Бергамот. Срцеви Белешки : Лаванда, Смирна, Зачини. Основни Белешки : Мошус, Сандалово Дрво, Пачули.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат