.

.

Уникатен Разбој Петар Безвременски Килим 3' 6 5' 6 Рѓа Црвено

Уникатен Разбој Петар Безвременски Килим 3' 6 5' 6 Рѓа Црвено

DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

Од Колекцијата За Заживување, гроздобер стил се прероди со овој прекрасен килим. Прикажува совршена комбинација на цветни и племенски дизајни на смела современа палета. Нудејќи утешно искуство под нозете, тоа ќе биде лојален придружник во вашето слободно време. Конструкцијата на шенил ја прави отпорна на дамки и долготрајна. Тоа ќе биде идеален избор за вашата дневна соба, трпезарија итн. Карактеристики на производот : боја(И) : 'рѓа црвена, сина, портокалова, сива, жолта и зелена. Машина ткаени. Среден куп. Поддршка : да. Традиционален стил со дизајн на медалјон. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Египет. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 3.5 'широк х 5.5' долг. Висина на купот : 0,16". Материјал(и) : шенил. Поддршка : памучна ' рѓа црвена и сина правоаголна област фрли килим. Машина ткаени и средни куп; традиционален стил. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Египет. Тепихот е широк 3,5 стапки и долг 5,5 стапки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат