.

.

Робел Следната Генерација Рипшилд Олимп Зимска Покривка За Тркалезни Надземни Базени

Робел Следната Генерација Рипшилд Олимп Зимска Покривка За Тркалезни Надземни Базени

DEN 1439.84

Достапност
Достапно за нарачка

Овој капак вклучува преклопување од четири метри. Капакот На Базенот Олимп има испреплетени двојни слоеви со висока густина, премиум полиетилен. Олимп има премиум 13 х 11 крим.Капакот На базенот Олимп е напредна, премиум цврста зимска покривка. Вклучува 20 годишна гаранција. Иако овој капак е полесен и полесен за ракување од стандардните навлаки за базен, тој е двојно посилен. Цврстите капаци за базен не дозволуваат водата да помине низ нивниот материјал. Ве молиме нарачајте според големината на базенот, бидејќи преклопувањето ја надминува наведената големина на базенот. Не се препорачува друг метод на инсталација. Две премиум шипки се поставуваат на центарот на секои четири стапки, со овие шипки, треба да го користите вклучениот крик и кабелот за сите временски услови за да го прицврстите капакот на базенот. Тешкиот премиум полиетилен тежи 3,6 мл. За дополнително обезбедување, се предлагаат капаци клипови и обвивка за покривање (и двете се продаваат одделно) за затворање на базенот. Капакот треба да биде во можност удобно да лебди на водата во базенот без прекумерен стрес. Робел е посветена на изнаоѓање нови формулации на производи кои ги исполнуваат супериорните стандарди за хемиска ефикасност на базенот и издржливост на производот, така што вашиот базен е безбеден, кристално чист и здрав. Технологијата на рипшилд отпорна на солзи спречува пункциите да се прошират во значителни солзи. Сината горна страна на овој капак е обложена за да се спречи оштетување предизвикано од ултравиолетовите зраци на сонцето, а долната страна е црна за да се спречи растот на алгите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат