.

.

Британците Направија Цврсто 9к Розово Злато Природен Танзанит женски годишнина прстен големина опции-Големина 12

Британците Направија Цврсто 9к Розово Злато Природен Танзанит женски годишнина прстен големина опции-Големина 12

DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. ВИСТИНСКО ЦВРСТО РОЗОВО ЗЛАТО 9 CT, независно тестирано, одобрено и печатено Од Канцеларијата За Анализи во Англија.Раскошен прстен со гроздобер изглед и извонредни детали. Прстенот Е Дизајниран идеален за да му подарите подарок на вашата сакана или едноставно да го одржувате прстенот во добра состојба за да можете подолго да уживате во неговата целосна убавина. Танзанитите се природни скапоцени камења ископани од земја кои се индивидуално избрани и рачно поставени во овој прекрасен безвременски трилогиски прстен. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!). Ние испраќаме со упатствата За Нега на прстенот, за да ви помогнеме да ги одржувате вашите прстени добра состојба, како и мерач на големина на прст, за да ви помогнеме да добиете совршено вклопување. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат