.

.

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2003-мазда 6

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2003-мазда 6

DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

5 ГОДИНА / 50. КОНСТРУКЦИЈА од НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК - искористување на високо отпорна на корозија конструкција од нерѓосувачки челик и врвни роботски техники за производство на Цпу на Магнафлоу обезбедуваат постојано совршено вклопување, сигурни перформанси и супериорна долговечност . ЕО# Д-193 - 137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Каталитички Конвертор ЕПА ПРЕД-ОБДИ ВО СОГЛАСНОСТ - овој катализатор е дизајниран да ги исполни или надмине федералните барања За Емисии На Емисии На Епа (Агенција За Заштита на Животната средина) Пред-ОБДИ во согласност со законските стандарди за федерално регистрирани возила.Хеви Метал Каталитички Конвертор (24085) Од Магнафлоу. Не за Употреба Во Калифорнија или Колорадо . Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување е точна замена за вашиот конвертор на акции, со интерфејс на двата краја што ќе овозможи да се забрави во издувниот систем. Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Одговара Изберете : 2003-2006 мазда 6 4 Цил 2. Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 26. Заедно со претходниот. Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Двонасочните конвертори оксидираат штетни Јаглеводороди (HC) и Јаглерод Моноксид (CO) заедно со секундарен кислород во вода (H2 O) и Јаглерод Диоксид (CO2). Без Воздушна Цевка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат