.

.

6-Влакно Вез памук 100гр Конус-Мока Кафеава Многу Темна

6-Влакно Вез памук 100гр Конус-Мока Кафеава Многу Темна

DEN 479.68

Достапност
Достапно за нарачка

Дмц 5214-3031 памук за везење со 6 влакна нуди супериорна јачина и прави соодветен избор за сите ваши проекти за шиење. Разновиден во употреба, може да се користи за вкрстен бод, вез и многу повеќе. Оваа нишка за вез може да биде од голема корист за разни дизајнерски работи во вашите училишни проекти или часови за шиење. Доаѓа во мока кафеава многу темна боја за да и даде квалитетен сјај на вашата игла. Издржливата памучна нишка е погодна за вашите проекти бидејќи произведува помалку влакна. Вклучува 6 нишки кои лесно може да се одделат за да се добие потребната дебелина. Дмц Шест Влакно Вез Конец 100% Памук : Мерења : 4-3/4 "х 2-3/4". Многу темно, шест влакно конец за различни апликации за шиење. Користете за вкрстен бод,вез и игла. Секој конус содржи 100 грама. Составен од 100% памук.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат