.

.

Трговска марка ликовна уметност „планински дом Божиќ“ платно уметност од effеф Тифт

Трговска марка ликовна уметност „планински дом Божиќ“ платно уметност од effеф Тифт

DEN 478.40

Достапност
Достапно за нарачка

Неговите дела се претставени во некои од најпрестижните изложби за уметност во диви животни во САД и Канада, а тој е горд добитник на наградата Најдоброто шоу на славниот шоу за диви животни на Пацифик Рим и Наградата за избор на народите на спортското шоу Милвоки . Повеќе од една деценија, уметникот за животински свет, effеф Тифт, се посвети на својата страст прикажувајќи ја природната убавина на прекрасниот Пацифик северозапад преку неговите слики. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Роден во државата Вашингтон, effеф ја црпи својата инспирација од околината, истражувајќи и проучувајќи го дивиот свет домороден во неговиот дом. Effефс немилосрдна посветеност да ја фати убавината на природата на платно во комбинација со неговиот огромен талент, му донесе извонреден успех и признание. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Artеф Тифт „планински дом Божиќ“ платно уметност. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.Уметник : effеф Tift Subject : Пејзаж-апелатива : Рустиќпродуктивно Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има кабина од левата страна на зимскиот пејзаж.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат