.

.

Хал Леонард Џез Пијано Метод Книга

Хал Леонард Џез Пијано Метод Книга

DEN 1.67

Достапност
Достапно за нарачка

"Цената на оваа книга вклучува пристап до аудио траки преку интернет, за преземање или стриминг, користејќи го уникатниот код во книгата!"Задниот капак. (Упатство За Пијано). Методот На Џез Пијано Хал Леонард е сеопфатен и лесен за употреба водич дизајниран за секој што е заинтересиран да свири џез пијано од комплетниот почетник, само учејќи ги основите на понапредниот играч кој сака да го подобри својот речник на тастатурата. Има многу забавни прогресии и лижења за играње и апсорпција. Придружното аудио вклучува демонстрации на сите примери во книгата! Темите вклучуваат суштинска теорија, акорди и гласови, идеи за импровизација, структура и форми, скали и режими, основи на rамот, толкување на оловен лист, играње соло и многу повеќе! Хал Леонард Џез Пијано Метод Книга 1 (Мек).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат