.

.

Училиште За Виолина Сузуки: Училиште За Виолина Сузуки , Том: Пијано Акц

Училиште За Виолина Сузуки: Училиште За Виолина Сузуки , Том: Пијано Акц

DEN 183.36

Достапност
Достапно за нарачка

Научете виолина со популарното Училиште За Виолина Сузуки. Методот Сузуки (Р) За Образование На Таленти се заснова на ставот На Шиничи Сузуки дека секое дете се раѓа со способност и дека луѓето се производ на нивната околина. Според шиничи Сузуки, светски познат виолинист и учител, најголемата радост што возрасниот може да ја знае доаѓа од развивање на потенцијалот на детето за да може да го изрази сето она што е хармонично и најдобро кај луѓето. Студентите се изучуваат со користење на мајчин јазик" пристап. Секоја серија книги за одреден инструмент Во Методот Сузуки се смета за музичко училиште Сузуки, како Што Е Училиштето За Виолина Сузуки. Часовите сузуки обично се одржуваат во приватно студио со дополнителни групни часови. Ученикот ги слуша снимките и работи со нивниот учител по виолина Сузуки за да го развие својот потенцијал како музичар и како личност. Оваа книга за придружба на пијано сузуки помага на часовите по виолина сузуки. Наслови : Ла Фолија (Корели/Сузуки) * Соната Бр. 3 Во Ф-Мајор, ХВВ 370 (Хендл) * Алегро (Фиоко) * Гавот (Рамо) * Соната Бр.4 Во Д-Мајор, ХВВ 371 (Хендл). За комплетна листа на најновите печатења по БРОЈ НА АМПВ, одете на /сузуки. Овој наслов е достапен Во Makemusic Cloud. Меѓународните изданија вклучуваат ажурирана насловна страница што ја означува книгата Како Меѓународно Издание. "Училиште За Виолина Сузуки, Том 6 : Пијано Акц.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат