.

.

Уметнички ткајачи Медалјон Традиционална област килим, беж

Уметнички ткајачи Медалјон Традиционална област килим, беж

DEN 1600.00

Достапност
Достапно за нарачка

Инспирирајте декоративна креативност со Обурните нијанси на колекцијата Леланд. Оваа колекција внесува светли бои на зајдисонце во беж неутрални тонови за шармантно парче акцент. Традиционално стилизирана, оваа колекција е одлична за кујна или јадење област. Направено во Турција со 90% полиестер и 10% полипропилен. Само тенџере чисто ,. 90% полиестер, 10% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Среден куп. Дебелина : 0,354 ". Разновидност на големини на располагање. Овој разноврсен килим има прекрасен ажуриран традиционален дизајн за безвременски изглед на удобна точка на цените . дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со висок сообраќај од вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Стилски и безвременски, оваа колекција ќе додаде шик изглед на кој било простор . Функционален среден куп овозможува погодно поставување на влезови, под мебел и нема да ги попречува Врати . Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво. Канистерските вакууми без ритами за ритам се оптимален вид вакуум за употреба на килими, но исто така можете да го користите исто така Рачна прицврстување на исправен вакуум. Препорачана е подлога за килим.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат