.

.

Идентитет Внатрешен ентериер Надворешно боење и буквар во една фабрика #LG150- Розмари, галон

Идентитет Внатрешен ентериер Надворешно боење и буквар во една фабрика LG150- Розмари, галон

DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

После 4 Недели, излечен филм со боја може да се исчисти со благ, не-абразивен течен детергент. Не презаситувајте или "истегнете " боја. Одредени бои може да бидат потребни дополнителни палта за целосна скрие. На тешки дамки и шуми кои содржат танини, овозможуваат 12-16 часа суво време помеѓу палта. Повремено промешајте боја. Исчистете ги сите алатки и опрема со чиста вода со сапуница.015 "-0,021 "Спреј за спреј, 60 филтер за мрежи).Килц идентитет Внатрешен/надворешна боја на бојата за боење ако е потребно, нанесете втор буквар палто со боја на идентитет на Килц. За силно текстурирани површини како што се Stucco, се препорачува 3/4 "NAP валјак или распрскувач на воздухот (0. Поладните температури или поголема влажност може да го продолжат времето на сушење. Не нанесувајте прекумерен притисок при тркалање. Опфатот е 250-400 квадратни метри на галон во зависност од Површинска текстура, порозност и метод на примена. За отстранување на празни контејнери и неискористен производ, контактирајте го услугата за собирање на одбивање на домаќинството. Кога се нанесува на винил, изборот на боја мора да биде со иста боја или полесен од постојната боја.) или подолго во поладните температури и/или поголема влажност. Површина. Интермикс контејнери со ист производ за да се обезбеди униформност во боја и сјај. Не тенка ако користите ролери или четка; меѓутоа, ако се бара прскање и слабеење, тенка со вода со брзина од не повеќе од 1/2 пивце по галон. За да го намалите отпадот, консултирајте се со вашиот продавач на мало или калкулатор за онлајн боја за да ја одредите точната количина на боја за купување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат