.

.

Денови На Чудо Коринт Игра На Табла

Денови На Чудо Коринт Игра На Табла

DEN 276.64

Достапност
Достапно за нарачка

Под пламеното сонце Во 4 Век П.н. е. Коринт, трговците доаѓаат од сите страни на Средоземното Море за да ја продадат својата стока; персиските теписи, Критското маслиново масло, Римското грозје, Египетските зачини се високо ценети од трговците. Вие сте амбициозен трговец : испратете го вашиот верен управител на пазарот, доставете стока до најпрестижните продавници, подигнете згради за да му помогнете на вашиот бизнис да расте и да стане најпознат меѓу вашите врсници. Имате само неколку недели за да го обезбедите вашето место Во коринтската традиција како нејзин најразумен трговец! Во секоја рунда На Коринт, неколку коцки се тркалаат и играчите наизменично избираат групи коцки за да достават стока до продавниците, да купат стада кози или да го посетат пазарот, снимајќи го нивниот напредок на нивните бележници. Во оваа игра, ќе треба да обрнете големо внимание на она што го прават вашите противници и да изберете.Содржина : 1 Пристаниште Табла150 Листови За Игри 9 Бели Коцки3 Жолти Коцки1 Правила Брошура Возраст : 8 + Играчи : 2-4 Должина на играта : 20-30 минути Лесно за учење За три минути, Коринт доаѓа во пренослив и компактен формат. Оваа игра ќе ги предизвика играчите да направат тактички избори. Тие мора да ја добијат најдобрата понуда за нивната стока, а исто така да се погрижат нивните противници да не ја добијат нивната.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат