.

.

Рамен Трска 1 2 Фунта Серпентина, Околу 185'

Рамен Трска 1 2 Фунта Серпентина, Околу 185'

DEN 319.84

Достапност
Достапно за нарачка

Создадете прекрасни и уникатни обрасци со рамни парчиња трска Од Корпа на Комонвелтот. Идеален материјал за ткаење корпи и седишта за стол. Направен е со 100 проценти синтетички влакна, што го прави потрајни од природните влакна. Предметите направени со синтетички влакна нудат поголема разноврсност. Лесно зема различни бои, затоа, можете да направите украсни корпи и седишта во различни бои. Оваа калем за ткаење корпа е корисна ставка за занаетчиите. Овој пакет содржи 1 килограм од 1/2" рамна трска (приближно 185'). Увезени. Ткајте убава корпа со шема од шевронен за вашите цвеќиња или седиште за стол што можете да им го покажете на вашето семејство и пријатели.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат