.

.

Дервент Скицирање Колекција 12-Парче Сет

Дервент Скицирање Колекција 12-Парче Сет

DEN 367.84

Достапност
Достапно за нарачка

Оставете ја вашата имагинација да дивее со оваа прекрасна Колекција На Скици. Овој идеален вовед во цртање и скицирање карактеристики Derwent Цртање, растворливи Во Вода Скицирање И Графички моливи, Како И Derwent Природни Графит И Компримиран Јаглен Блокови. Измешајте медиуми или откријте го вашиот омилен; комплетот содржи 3 Графитни Блокови (Меки, Средни И Тврди), 3 Блокови Од Јаглен (Лесни, Средни И Темни), 3 Моливи за скицирање растворливи Во Вода (4Б, ХБ и 8Б), 1 Молив За Цртање (Теракота), 1 Затемнет Молив Од Јаглен (Бел) и 1 Молив Од Јаглен (Среден). Вклучува метален острилка за моливи и гума за месење. Вклучува куќиште за складирање калај за повеќекратна употреба. Висококвалитетни материјали.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат