.

.

Хиланд Висок Нерѓосувачки Челик Двор Грејач Со Маса

Хиланд Висок Нерѓосувачки Челик Двор Грејач Со Маса

DEN 2463.84

Достапност
Достапно за нарачка

Хиланд Висок Нерѓосувачки Челик Пропан Двор Грејач Со Маса. Кога кул јасни вечери доаѓаат во градот донесе во отпорот. Овој грејач на двор обезбедува 48.000 Бтус сурова топлина, распоредена до 12 стапки во дијаметар за 33 инчен кружен рефлекторски штит. Цврста алуминиумска маса од 3 парчиња за одмор на вашите пијалоци, додека уживате во собир на пријатели и семејство под оваа грејачка топла прегратка. Безбедноста е наш приоритет, вклучително и термоспој за да се осигура дека горилникот работи на безбедни температури и прекинувач против навалување за да ја исклучи единицата во случај на превртување. Хиланд Висок Нерѓосувачки Челик Двор Грејач Со Маса : 10' - 12 ' дијаметар на топлина. Хиланд 87" висок двор грејач. Нерѓосувачки челик заврши. Тркала за лесна подвижност. Соодветна прилагодлива табела. Тип на гас : пропан, бутан. Излез на топлина : 48.000 бтус. Модел# HLDS01-BST. Лесна пристапна врата. Термоспој. Безбедносен уред против навалување. Работи на резервоарот за пропан од 20 килограми. АДС одобрени. 33 во. топлински штит.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат