.

.

MercuryFloor Машини ПРО-12-Галон Тепих Екстрактор w Двојна Вакуум Мотори 12gal Резервоарот PRO121002

MercuryFloor Машини ПРО-12-Галон Тепих Екстрактор w Двојна Вакуум Мотори 12gal Резервоарот PRO121002

DEN 702.72

Достапност
Достапно за нарачка

Резервоарот за раствор за детергент од 12 литри со лесно полнење има резервоар за обновување од 12 галони "Брза Депонија". Моќната пумпа за раствор од 100 пси обезбедува стабилно снабдување со раствор за извлекување на тепихот. Двојни вакуумски мотори со голема брзина со над 160 инчи подигање. Моќното вшмукување со пикап за вода овозможува побрзо сушење на тепихот додека моторот останува поладен со иновативен дизајн на проток на воздух. 25-стапки вакуум и црева за раствор-чисти 600 квадратни метри. фт. без поместување на екстракторот. Полупневматски транспортни тркала од 10 инчи за лесно качување по скали. Вклучува силно, челично стапче со 9-инчна вакуумска глава и единечен млаз за прскање. Големина на резервоарот за раствор (Волумен) : 12 gal; Големина На Резервоарот За Обновување (Волумен) : 12 gal; Притисок На Водата : 100 psi; Подигнување На Вода : 160". Тепих екстрактор. Двоен вакуум мотори. Резервоар за раствор за детергент од 12 литри; " брза Депонија " резервоар за обновување од 12 галони. 100 пси раствор пумпа обезбедува стабилно снабдување со раствор за извлекување на тепих. Карактеристики 25 ' црева за вакуум и раствор за продолжен дофат и ефикасно време на чистење. Полупневматски 10" транспортни тркала; практични контроли на висината на половината; челично стапче со 9" вакуумска глава и единечен млаз за прскање. Мвр. 5-годишен мфр. ограничена гаранција на шасијата, 2 години на пумпи и мотори. Продадени како 1 Секој. Mercury Floor Машини ПРО-12 12-Галон Тепих Екстрактор w/ Двојна Вакуум Мотори 12gal Резервоарот PRO121002.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат