.

.

Црвено Срце Сонливо Предиво-Целер

Црвено Срце Сонливо Предиво-Целер

DEN 305.92

Достапност
Достапно за нарачка

Името кажува се! Ова предиво е сон за работа. Мекото акрилно предиво со четкан ефект дава сосема нов изглед на основното предиво со најголема тежина. Големата топка е совршена за фрлања, шалови и џемпери или соодветен комплет додатоци. Тежина Категорија : 4. Содржина : 100% Акрилик. Путуп : 8,8 мл/250гр, 466ид/426м. Мерач : 15сх20р = 4ин/10см со големина САД10/6мм игли за плетење. Предложена големина на кука за капчиња : К10, 5/6, 5 мм. Диелотиран : се обидуваме, но не сме секогаш во можност да одговараме на диелите. Грижа : Машинско перење и сушење, не пеглајте, не избелувајте, хемиско чистење користејќи П растворувачи. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Увезени. Црвено Срце Сонливо Предиво-Целер.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат