.

.

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен круг создаден смарагд и создаден бел сафир Хало, невестински прстен

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен круг создаден смарагд и создаден бел сафир Хало, невестински прстен

DEN 2223.68

Достапност
Достапно за нарачка

Изработено во сребро, ангажманот прстен прикажува тркалезна, создадена емарагд скапоцен камен, поставен во центарот на центарот. Рамка за цветна форма на создадени бели сафири го обвиткува центарот на камен во пенлива прегратка. Создадени бели сафири го постават шанкот додавајќи повеќе искра на рингот. Соодветниот свадбен бенд наречен со создадени бели сафири го комплетира ансамблот. Завршено со светло полиран сјај, овој исклучителен смарагд и бел сафир невестински сет е сигурно дека ќе импресионира. 6мм x 6mm со кружен дел создаден камен од смарагд центар . Тркалезен акцент на бел сафир. Појавување на свадбениот бенд со создаден акцент на бели сафир. Направено во сребро. Полиран финиш . Димензија : должина од 8,60 мм x 21,10 мм ширина x 7,00 мм висина на галеријата.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат