.

.

Мишелин Дефанзивец Цела Сезона 235 45Р 99ХХ ХЛ Патничка Гума

Мишелин Дефанзивец Цела Сезона 235 45Р 99ХХ ХЛ Патничка Гума

DEN 1512.64

Достапност
Достапно за нарачка

Мишелин Дефанзивец 2 235/45Р19 99 H XLOVERVIEWMichelin ' S Defender 2 е гума за сите сезони која надмина три водечки конкурентни гуми за повеќе од 25.000 милји за две дополнителни години живот на шарите. Поддржан од производител со ограничен животен век на шарите од 80.000 милји, моделот на шарите на Бранителот 2 го подобрува влажното и сувото сопирање, додека оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Евертред 2.0 Соединението ја зголемува отпорноста на абење за да им помогне на возачите да поминат уште повеќе милји. Maxtouch 2.0 Технологијата е оптимизирана за промовирање на рамномерен стрес во контактната лепенка за да се зголеми животниот век на шарите. Редизајнираната шема на шарите ја зголемува ригидноста за зајакнување на облеката на тешките возила со висок вртежен момент. 3д Технологијата На Сипелок обезбедува дополнително држење во лизгави услови, додека исто така гледате заедно на сув тротоар за да го продолжите животниот век на шарите. Акустичното Подесување на пијано ги минимизира нарушувањата од секој блок на шарите за да обезбеди тивок погон. Големина : 235/45Р19. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат