.

.

Винзор и Њутн Дизајнери Гуаче Боја, 14мл, Роуз Тириен

Винзор и Њутн Дизајнери Гуаче Боја, 14мл, Роуз Тириен

DEN 1119.84

Достапност
Достапно за нарачка

Винзор и Њутн Дизајнери Боја На Гуаче, 14мл, Роза Тириенгуаче е густа боја растворлива во вода слична на акварел, но со дополнителна живост и моќ на покривање. Изборот на дизајнери и илустратори, овој гуаче нуди извонредна брилијантност, исклучително мазен проток и голема непроѕирност. Живописна боја, Се Суши до мат финиш, Се Комбинира со други медиуми растворливи во вода за различни ефекти.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат