.

.

Полиформ ЕФЦ-Сина Ефц Серија Елита Браник Покритие За А-Браници-Сина

Полиформ ЕФЦ-Сина Ефц Серија Елита Браник Покритие За А-Браници-Сина

DEN 1439.84

Достапност
Достапно за нарачка

Капаците на браниците треба да бидат цврсти како и браниците што ги штитат. Тоа беа нашите критериуми што се користеа за развој на Елитната Серија На Капакот На Браникот. Полиформ користи полиестерско предиво од врвен степен, отпорно на абразија и изложеност на УВ. Дополнително, се спротивставува на апсорпцијата на вода подобро од другите материјали, одржувајќи ги браниците податливо лесни кога се влажни. Капакот е вткаен на специјална машина за плетење која произведува беспрекорна цевка, што значи дека нема шевови за поделба. Овој метод овозможува потешка, посилна содржина на предиво што резултира со одличен капак на браникот кој е изграден да трае многу години, а не само една сезона. Рачно изработена со тешка полиестерска ткаенина за издржливост. Отпорен на сонце, отпорен на триење и отпорен на вода. Цврсто затворање на врвката од 1/4 инчи. Може да се пере; прилагодено одговара за прилагоден изглед. Брза и лесна инсталација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат