.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Круши Зелена Полица Платнена Уметност Од Пабло Estебан

Заштитен знак Ликовна Уметност Круши Зелена Полица Платнена Уметност Од Пабло Estебан

DEN 2601.60

Достапност
Достапно за нарачка

Уметник : Паблоebебансубјект : Мртва Природа : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија содржи овошје што седи на зелено биро во рамка на панелот. Истакнати Бои : Црна, Црвена, Кафеава, Портокалова, Жолта Роден во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на Чиле?Програмата За Графички Дизајн На Универзитетот Во Антофагастас Од 1983 до 1985 година И Програмата Сликар И Дизајн на Уметничкото Училиште Во Валпараисо од 1985 до 1988 година. Тој ја започна својата кариера како учител по уметност во 1985 година и ги промени патеките во кариерата во 1989 година,за да работи како дизајнер на текстил за студија Во Франција, каде што стана доста успешен. Во 2001 година пабло отвори Свое Студио За Уметнички Дизајн Во Валпараисо, Чиле. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. овошје седи на зелено биро во панел рамка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат