.

.

BFGoodrich Предност Т Спорт Сите Сезона 215 70R 98T Гума

BFGoodrich Предност Т Спорт Сите Сезона 215 70R 98T Гума

DEN 1131.68

Достапност
Достапно за нарачка

За возачите кои сакаат забава, спортско ракување и одговорност во комбинација со доверба во лоши временски услови, ПРЕДНОСТА НА BFG T/Спортска Гума го прави возењето повторно забавно! Овој изведувач На Сите Сезони е преполн со најсовремена технологија за гуми што помага да се обезбедат четири сезони на влечење. Два широки, челични ремени со спирално завиткана најлонска арматура обезбедуваат издржливост, квалитет на возење и стабилност.Одликувајќи се со напредно Соединение За Газење За Сите Сезони што содржи силициум диоксид и обликувано во симетричен дизајн, Предноста т/Спортска ЛТ гума овозможува лесно вкрстено ротирање за да се спречи нерамномерно абење. Со Bfgs 3d Активна Технологија На Sipe, голтките даваат зголемен број на рабови на гризење за подобрена влечна сила во различни клими. Со две обвивки од полиестерско тело заедно со влошките за Стабилизатор на Страничниот Ѕид од Г-Клин Од Следната Генерација, внатрешната структура на гумата помага да се контролира изобличувањето за време на свиоците. Со две обвивки од полиестерско тело заедно со влошките за Стабилизатор на Страничниот Ѕид од Г-Клин Од Следната Генерација, внатрешната структура на гумата помага да се контролира изобличувањето за време на свиоците. Со Bfgs 3d Активна Технологија На Sipe, голтките даваат зголемен број на рабови на гризење за подобрена влечна сила во различни клими. BFGoodrich Предност T/Спортски Автопат гума BFGoodrich Е Кросовер/SUV Турнеја на Сите Сезонски гуми за возачите на лесни камиони, Теренци и кросовер возила. Технологијата На Аква-Флем ја поместува водата од шарата, помагајќи во голема мера да се намали хидропланирањето.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат