.

.

Дорман 760-Патнички Страничен Кабинет За Камиони За Специфични Модели На Кенворт

Дорман 760-Патнички Страничен Кабинет За Камиони За Специфични Модели На Кенворт

DEN 3036.16

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа брава на кабинетот за камиони е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната брава на одредени возила и е дизајнирана за издржливост и сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа брава на кабинетот за камиони е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната брава на одредени возила. Ја враќа функционалноста-оваа брава е направена за да одговара и целосно да ја врати функционалноста на дел откако оригиналната брава не успее. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат